אינטליגנציה גופנית בעבודה עם ילדים ונוער

ראש התוכנית: ד"ר מיכל לביא (PhD), בעלת תואר דוקטור בעבודה סוציאלית, מטפלת ומדריכה ברפואה משלימה, מרכזת השתלמויות לצוותי טיפול, חינוך וסיעוד.

תוכנית חד-שנתית (60 שעות): ימי ראשון, אחת לשבועיים, בשעות 16:00–19:15

קהל היעד: מטפלים ומטפלות ממגוון סוגים – יועצות, עובדות סוציאליות, פסיכולוגיות; ומהטיפול הפיזי – פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת; סטודנטיות/ים במקצועות טיפוליים, צוותי חינוך מיוחד וצוותים אחרים במסגרות טיפוליות.

על התוכנית: אינטליגנציה גופנית היא היכולת להשתמש בגוף האנושי ככלי נוסף להבנה ולתקשורת עם העצמי ועם הסביבה. היא מהווה כלי נוסף לפתרון בעיות, המשלים את האינטליגנציה הקוגניטיבית והרגשית. ארגז הכלים של האינטליגנציה הגופנית כולל תחומים שונים, כמו יציבה ותנועה, תחושה, נשימה, הרפיה, תודעה ודמיון, המבוצעים מתוך שימת לב והתבוננות.

מטרת התוכנית: מטרתה העיקרית היא פיתוח היכולת לפעול באופן אינטגרטיבי בעולם, באמצעות חיבור מיטבי ופורה בין הגוף לתודעה. את זאת נעשה באמצעות:

  • הכרה ופיתוח האינטליגנציה הגופנית, להעצמה והתפתחות אישית וככלי נוסף בעבודה הטיפולית והחינוכית עם אוכלוסיות שונות.
  • קישור והתאמה של מונחים מעולם האינטליגנציה הגופנית למצבים ומונחים טיפוליים (כגון קשר מטפל-מטופל, הדהוד, גבולות).
  • התנסות ותרגול במגוון כלים גופניים-תודעתיים להתערבות פנימית/חיצונית: הכרה של עקרונות, תרגילים ופעילויות לתרגול אישי ולשימוש בעבודה הטיפולית והחינוכית בשטח.
  • התנסות באבחון חוזקות וחולשות של המטפל/ת ושל תלמידים/מטופלים באמצעות מונחים מתחום האינטליגנציה הגופנית. זיהוי ואפיון צרכים ייחודיים והתאמת התערבות מותאמת אישית.
יום שעות היקף התכנית תנאי קבלה
ראשון
אחת לשבועיים
19:15-16:00 60 אנשי חינוך וטיפול

שנת הלימודים תשע"ט מתחילה ב-14.10.2018 ומסתיימת ב-27.6.2019.

פתיחת התוכנית מותנית במספר הנרשמים.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין