סדנאות התבוננות

 

בשנה"ל תשע"ט יתקיימו סדנאות התבוננות במרחב לסגל המכללה ולסטודנטים. הסדנאות מיועדות לסגל האקדמי, המנהלי ולסטודנטים, והן כוללות 8-10 מפגשים שבועיים. בכל סדנה יהיו כ- 25 משתתפים (כל הקודם זוכה).

סמסטר א':

סדנת מיינדפולנס: מיועדת למדריכות פדגוגיות
(Mindfulness Based Stress Reduction)
מנחות:  ד"ר ורד רפאלי ואלונה אייזנברג

במסגרת הסדנה נתרגל מיידנפולנס באמצעות תרגילי מיקוד והתבוננות. נפנה את תשומת הלב לחוויה הנוכחית ונחקור אותה. הסדנה כוללת שמונה מפגשים בני שעתיים וחצי, ומפגש חד-פעמי בן שש שעות. כל מפגש כולל תרגול מונחה הנערך בישיבה או בתנועה מתונה. התרגול מלווה בשיחה ובהרצאה קצרה המותאמת לנושא המפגש. בכל מפגש המשתתפים יקבלו תרגילים לבית מלווים בהנחיות מוקלטות.
הסדנה תתקיים בסמסטר א' תשע"ט בימי שני 26.11.18-14.1.19 בין השעות 18:00-20:30 ומפגש ארוך אחד ביום חמישי 17.1.19. הסדנה מיועדת למדריכות פדגוגיות. לא נדרש ניסיון קודם בתרגול מדיטציה.

ההרשמה (על בסיס מקום פנוי) מחייבת הגעה לכל המפגשים. המחיר המסובסד 500 ₪  ייגבה מהמשתתפים.

ביום ב' 5.11 , 18:00- 20:00 יתקיים ערב חשיפה למיינדפולנס לכל הסגל האקדמי באולם 190.

 

להרשמה ותשלום סדנת מיינפולנס לחצו כאן

 

 

 

סדנת יוגה ואמנות : מיועדת לסגל האקדמי בלבד

מנחה: ד"ר סיגל ברקאי

בסדנה נשלב תרגול יוגה הוליסטי הכולל ישיבה מדיטטיבית, אסאנות (תנוחות) ונשימות (פראנאימה) עם תרגילים מתחום הרישום והציור המצריכים התבוננות מעמיקה ומבוססים על תשומת לב ורגישות לניגודים ולגבולות בין גופים, חומרים, צבעים, אור וצל, מסה וחלל, צלילים ועוד.

נשתדל להרחיב את מנעד הכלים החושיים, האינטלקטואליים והרגשיים הנמצאים בתוכנו על מנת ליצור תקשורת חזותית ומילולית מעמיקה עם עצמנו ועם זולתנו ולבטא את פנימיותנו הייחודית. הרחבת מנעד הכלים האישיים והחינוכיים העומדים לרשותנו יתרמו למרצים ולסטודנטים במכללה כמודל התנסותי לבניית המתודולוגיה והפדגוגיה של מגוון שיעורים המשלבים התבוננות חזותית מעמיקה עם פעולה פיזית-רוחנית.  שני הכלים הללו, כל אחד לחוד ובמיוחד בשילובם זה עם זה מפתחים אינטליגנציות פסיכו-פיזיות וסומטיות שאינן באות לידי ביטוי בדרך כלל במהלך שיעורים רגילים. זוהי דרך חינוך הוליסטית וחדשנית המאפשרת העמקה, השהייה, הקשבה, תשומת לב אישית לתלמיד ויצירתיות חינוכית שיתרמו למערכת החינוך בעתיד.

הסדנה תתקיים בסמסטר א' תשע"ט בימי ראשון בין השעות 17:45-19:30

התאריכים:  18.11.18, 25.12.18, 2.12.18, 16.12.18, 23.12.18, 30.12.18, 6.1.19, 13.1.19

נא להירשם כאן:

מרחב התבוננות - סדנת יוגה ואמנות

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

 

מודעות קשובה

מנחה: תומר בשן

 MA, מטפל בתנועה, מנחה מיינדפולנס בכיר, פסיכותרפיסט בגישת האקומי ובהתמקדות, מורה ותיק לתנועה ולמדיטציה, פיזיותרפיסט ומטפל שיאצו.

מטרת הסדנה לפתח את איכות הנוכחות שלנו כמורים ומנחים.

הקורס מבוסס על עקרונות מיינדפולנס (מודעות קשובה) - הזמנה להתבוננות ולקשב לא שיפוטי למה שעולה בנו בכל מישורי החוויה במפגש עם עצמנו ועם האחר. מודעות זו אינה הסיפור והמאפיינים שאנו יודעים על עצמנו, אלא הסכמה לשהייה פתוחה במצב של אי ידיעה המאפשר לפגוש באופן רענן את החוויה הפנימית המתהווה ומשתנה מרגע לרגע.

במפגשים נעבוד עם הנוכחות הגופנית כבסיס ועוגן לנוכחות רגשית, ובחקירה משותפת של המרכיבים של מערכת יחסים בריאה ומיטיבה עם האחר.

הקורס יכלול תרגול מדיטציה, תנועה מודעת, כתיבה, דיבור מתוך החוויה והקשבה לא שיפוטית.

הסדנה תתקיים בסמסטר ב' תשע"ט בימי ראשון בין השעות 16:00-18:30