נתיב חינוך מיוחד - לימודי חינוך לגיל הרך

הלימודים בנתיב החינוך המיוחד בגיל הרך מכשירים את הסטודנטים והסטודנטיות לעבודה עם ילדים במסגרות חינוך רגילות ובמסגרות החינוך המיוחד.

תהליך הכשרה הדרגתי ובמהלכו נבנית ומתגבשת זהותה המקצועית של הגננת העתידית.
ילדים המתחנכים במסגרות החינוך המיוחד הם בעלי צרכים מיוחדים. ילדים אלה מאופיינים בקשיי התפתחות בתחומים שונים: הפרעות על הרצף האוטיסטי, הפרעות שפתיות, חסרים קוגניטיביים ומגוון נכויות, תסמונות וקשיים פיזיולוגיים, מוטוריים וחושיים וכן ילדים הנמצאים בקצה המנעד הנורמטיבי.

איתור ילדים עם צרכים מיוחדים בגיל הרך, ובניית תכניות התערבות מותאמות להם, היא משימה מורכבת. היא מצריכה ידע מעמיק בהתפתחות של ילדים, בנגישות לספרות מקצועית עדכנית, בתכניות לימודים ובשילוב והתאמה ביניהם. וכן הבנה בעולמם של הורים לילדים עם צרכים מיוחדים ובניהול צוות טיפולי רחב ומגון.

נקודת המוצא בתכנית ההכשרה היא התפיסה שילדים עם צרכים מיוחדים והוריהם הם חלק בלתי נפרד מקבוצת ילדי הגן ומהקהילה. תכניות הלימודים בגן הן מערכתיות, כאלה שלוקחות בחשבון את כל סביבות החיים של הילד ומשפחתו, גמישות ומותאמות למגוון הצרכים של יחידים ושל קבוצות בתוך הגן השלם. התוכנית ממוקדת בהכשרת מחנכים מומחים לתהליכי למידה, עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים במסגרות גן ייחודיות לחינוך המיוחד וכן במסגרות גן רגילות המשלבות תלמידים בעלי צרכים מיוחדים. התוכנית מכשירה את הסטודנטים והסטודנטיות לעבודה עם הורים לילדים בעלי צריכים מיוחדים, לעבודה בצוות רב מקצועי (מטפלים פארא רפואיים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ועוד) וצוות מורכב ומגוון.

הסטודנטיות המתמחות בנתיב החינוך המיוחד בגיל הרך מסיימות תואר ראשון  B.Ed. עם שתי תעודות: תעודת גננת בחינוך הרגיל ותעודת גננת בחינוך המיוחד.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין