חינוך בשיטה המונטסורית

התכנית לא תיפתח בתש"ף

תכנית חדשנית להכשרת גננות בהתמחות בשיטה המונטסורית פותחה בשיתוף בין המחלקה לגיל הרך, הנתיב היצירתי ועמותת "דרך הילד" המקדמת חינוך מונטסורי בישראל מזה עשור.

מטרת התוכנית להכשיר גננות בנתיב היצירתי תוך התמחות והתנסות בשיטה המונטסורית.

ההכשרה בנתיב היצירתי

תוכנית ההכשרה עוסקת בפיתוח החשיבה היצירתית כמודל לעבודה בגן הילדים. שפת האמנויות היא ציר מרכזי בתכנית המאפשר ביטוי אישי וקבוצתי רחב ורב־גוני.

הדגש הראשון בתהליך ההכשרה מושם על החוויה ועל ההיכרות האישית של הסטודנטים והסטודנטיות את עצמם ואת התנהלותם בקבוצה. כמו כן, מושם דגש על העשרה תרבותית והתנסות אישית בתחומי אמנות שונים.
הדגש השני מתרכז בילד, בהכרות מעמיקה עם ילדים וילדות, עם העשייה החינוכית  בגן הילדים ברמה התאורטית וברמה המעשית.
ההכשרה מציעה אשכול שיעורים רחב בשילוב אמנויות בדרכי ההוראה, כגון: תיאטרון בובות, תנועה, אמנות פלסטית, מוזיקה, דרמה ועוד.

ההכשרה בשיטה המונטסורית

עקרונות השיטה פותחו על ידי ד"ר מריה מונטסורי, לפני למעלה ממאה שנה, כחלק מהגישה הפרוגרסיבית. הם מיושמים בעשרות אלפי גנים ובתי ספר ברחבי העולם ובארץ. ההכשרה עוסקת בשלבי ההתפתחות של האדם, כשבמוקד צרכיו ההתפתחותיים של הילד  המתווים את הלמידה.

תוכנית הלימודים תתקיים בשיתוף והנחייה של צוות הגן והמחנכים של 'דרך הילד', בעלי הכשרת AMI (Association Montessori International) -  ההכשרה המקיפה, המעמיקה והיוקרתית ביותר בעולם ללימודי חינוך מונטסורי, בשיתוף מומחים בינלאומיים מהארגון. ההכשרה תעניק לתלמידים בסיס תיאורטי חזק, בשילוב התנסות ומפגשי למידה עם צוות 'דרך הילד'. ילמד  ידע מעשי בבניית קהילה וביסוס מערכת יחסים של אמון עם כל באי הגן ומשפחותיהם, למידה והתנסות בתצפיות, בעיצוב סביבה לימודית וניהול כיתה על פי עקרונות מונטסורי ובפיתוח עזרים ותרגילים מסוגים שונים. 

התוכנית מהווה אבן דרך לתעסוקה עתידית של הבוגרות בגני מונטסורי ובגנים בכלל.

תעודות הניתנות לבוגרות

  • תואר ראשון  בחינוך B.Ed.
  • תעודת הוראה לגיל הרך
  • קורסים בינלאומיים של AMI שיצברו לקרדיט להמשך הסמכה.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין