לימודי תעודה במכללת סמינר הקיבוצים
סגור

המרכז למקצועות הטיפול

תהליך ההכשרה הטיפולי הינו תהליך ממושך ומאתגר המפגיש את הסטודנט עם חוויות אישיות ומקצועיות עמוקות. התהליך הנו מסע חווייתי, קוגניטיבי ורגשי אל תוך עולמו הפנימי של המטפל, שמטרתו לעזור לו להתפתח כאיש מקצוע אמפטי ומכיל המאפשר אופק ותקווה לחיים משמעותיים עבור מטופליו.


במרכז למקצועות הטיפול תוכלו לרכוש ידע מקצועי מידי מרצים, מנחים ומדריכים בעלי רמה אקדמית גבוהה, וכן ניסיון טיפולי ביצירת חוויית למידה משמעותית ומעצימה. מגוון תכניות הלימוד פונות אל אנשי מקצוע וכן לאלה המעוניינים להתחיל את דרכם בתחום הטיפול.

תכניות להכשרת מטפלים: פסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי, גינון טיפולי, טיפול באמצעות שטח,  כלבנות טיפולית, ליצנות רפואית ועוד.

לימודי המשך למטפלים: פסיכותרפיה אנליטית יונגיאנית, משחק בחול, טיפול דיאדי, טיפול באמצעות בישול ועוד.

השלמות לתכניות הכשרת מטפלים ותכניות טיפול באמצעות אמנויות לתואר שני: קורסי יסוד בתחומי הפסיכולוגיה ולימודי האמנות הנדרשים כתנאי קבלה לחלק מהתכניות. קורסים אלו מיועדים גם לקהל הרחב שאינו בהכרח מחפש הכשרה טיפולית.

השתלמויות למטפלים: המרכז מציע מגוון השתלמויות מקצועיות המיועדות לאנשי טיפול מקצועיים,  השתלמויות אלו מועברות על ידי מיטב המרצים בתחום ונערכות במקום העבודה עצמו.

קריאה להתפתחות בכל שלב בחיים, בכל גיל ובכל מצב יש מקום להתפתח. המסע האינסופי להרחבת אופקים. התובנה והידע המקצועי נמשך לאורך כל החיים. אנו בבית הספר ללימודי תעודה מאמינים שכל אדם יכול וצריך להוסיף ולהתפתח בתחום עיסוקו. כל אדם יכול וצריך לרכוש תחומי מומחיות נוספים. העולם שמסביבנו משתנה כל העת, וכך גם אנחנו.

בית הספר ללימודי תעודה של מכללת סמינר הקיבוצים מפעיל קשת רחבה של תכניות לימוד, המיועדות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע, המאפשרים לרכוש תחומי התמחות. אך בבסיס כולן עומדים שלושה ערכי יסוד:
רמה אקדמית גבוהה. מרצים ברמה אקדמית גבוהה, יכולות הוראה גבוהות ומכוּונות ליצירת חוויית למידה משמעותית ללומדים.
נחיצות, רלוונטיות ומקצועיות. לימודים בתחומים בעלי נחיצות תעסוקתית ומכוּונות להשתלבות בשוק העבודה בתחומים שונים.
אנושיות וערכיות. הצלחה מקצועית ומצוינות אקדמית אינן שלמות ללא קשר אנושי משמעותי והשתייכות ומעורבות חברתית.

בית הספר ללימודי תעודה של מכללת סמינר הקיבוצים מפעיל קשת רחבה של תכניות לימוד, המיועדות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע, המאפשרים לרכוש תחומי התמחות.

בית הספר מציע לימודים בתחומים הבאים:

  • פיתוח מקצועי של אנשי חינוך
  • הורות והנחיית קבוצות
  • תכניות הכשרה לגיל הרך
  • הכשרת מטפלים במגוון תחומים
  • תכניות לימודים לאוכלוסיות מיוחדות ולאנשי מקצוע בתחום

כל התכניות מנוהלות על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומתבססות על שילוב והזנה הדדית בין תיאוריה לפרקטיקה.
אנו, בבית הספר ללימודי תעודה, עושים כל שביכולתנו כדי לסייע, לייעץ ולהפוך את הלמידה אצלנו לחוויה נעימה, מעשירה ומצמיחה מבחינה מקצועית ואישית.

הרשמה | תקנון לימודים | לוח שנה תשפ"א

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום