לימודי תעודה במכללת סמינר הקיבוצים
סגור

המרכז לפיתוח מקצועי וקשרי חוץ

עבודת החינוך וההוראה במאה ה 21- היא מורכבת ודורשת ידע ומיומנויות מגוונים.

על מנת לקדם את תהליכי העבודה החינוכיים ולסייע לאנשי החינוך להשיג את מטרותיהם, פיתחנו במרכז לפיתוח מקצועי במכללת סמינר הקיבוצים מגוון השתלמויות מורים ולימודי תעודה לעוסקים בתחומי החינוך, החברה והקהילה, ולמעוניינים לרכוש התמחויות ייחודיות. מטרתן של תכניות אלו היא פיתוח אישי-מקצועי של העוסקים בחינוך כאנשי מקצוע בעלי תפיסת עולם חינוכית, חברתית וערכית. הן מבקשות לקדם ולשפר את עבודתם המקצועית והחינוכית ולמצב אותם כמומחים בתחומם, בעלי ידע פדגוגי וחינוכי עדכני שנועד לשפר את עבודתם ולקדם את הישגי התלמידים ואת האקלים הבית ספרי.

אנו מאמינים כי עובד ההוראה הוא איש מקצוע בעל ידע תיאורטי והתנסותי בתחום הדעת ובתחום הפדגוגי, וכי צמיחה אישית, הרחבת אופקים ובניית תפיסת עולם חברתית-ערכית של עובד ההוראה הם רכיבים משמעותיים בהתפתחותו המקצועית על רצף הקריירה שלו.

את התכניות מנחים מרצים חברי סגל המכללה הנמצאים בקדמת הבמה האקדמית והמחקרית בארץ ובעולם, ולצידם אנשי שטח מובילים בתחומם. השילוב ביניהם נותן מענה מוצלח לשילוב בין המחקר לבין הניסיון בשדה, והוא ערובה לתהליכי למידה משמעותיים ויישומיים.

היחידה לפיתוח מקצועי נותנת מענה מותאם לבתי ספר ולארגוני חינוך, בבניית השתלמויות, הכשרות וימי עיון ממוקדים, אשר ייבנו ויותאמו במיוחד לדרישות ולצרכים הייחודיים של בית הספר או הארגון.

לי ליבר
ראש המרכז
לי ליבר

קריאה להתפתחות בכל שלב בחיים, בכל גיל ובכל מצב יש מקום להתפתח. המסע האינסופי להרחבת אופקים. התובנה והידע המקצועי נמשך לאורך כל החיים. אנו בבית הספר ללימודי תעודה מאמינים שכל אדם יכול וצריך להוסיף ולהתפתח בתחום עיסוקו. כל אדם יכול וצריך לרכוש תחומי מומחיות נוספים. העולם שמסביבנו משתנה כל העת, וכך גם אנחנו.

בית הספר ללימודי תעודה של מכללת סמינר הקיבוצים מפעיל קשת רחבה של תכניות לימוד, המיועדות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע, המאפשרים לרכוש תחומי התמחות. אך בבסיס כולן עומדים שלושה ערכי יסוד:
רמה אקדמית גבוהה. מרצים ברמה אקדמית גבוהה, יכולות הוראה גבוהות ומכוּונות ליצירת חוויית למידה משמעותית ללומדים.
נחיצות, רלוונטיות ומקצועיות. לימודים בתחומים בעלי נחיצות תעסוקתית ומכוּונות להשתלבות בשוק העבודה בתחומים שונים.
אנושיות וערכיות. הצלחה מקצועית ומצוינות אקדמית אינן שלמות ללא קשר אנושי משמעותי והשתייכות ומעורבות חברתית.

בית הספר ללימודי תעודה של מכללת סמינר הקיבוצים מפעיל קשת רחבה של תכניות לימוד, המיועדות לקהל הרחב ולאנשי מקצוע, המאפשרים לרכוש תחומי התמחות.

בית הספר מציע לימודים בתחומים הבאים:

  • פיתוח מקצועי של אנשי חינוך
  • הורות והנחיית קבוצות
  • תכניות הכשרה לגיל הרך
  • הכשרת מטפלים במגוון תחומים
  • תכניות לימודים לאוכלוסיות מיוחדות ולאנשי מקצוע בתחום

כל התכניות מנוהלות על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומתבססות על שילוב והזנה הדדית בין תיאוריה לפרקטיקה.
אנו, בבית הספר ללימודי תעודה, עושים כל שביכולתנו כדי לסייע, לייעץ ולהפוך את הלמידה אצלנו לחוויה נעימה, מעשירה ומצמיחה מבחינה מקצועית ואישית.

הרשמה | תקנון לימודים | לוח שנה תשפ"א

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום