ניהול עסקי

החוג לניהול עסקי - החממה האקדמית לעסקים חברתיים
ראש החוג:
מרב ברקת

מסלול ייחודי וראשון מסוגו בארץ המשלב הכשרה לניהול עסקים חברתיים עם הכשרת מורים בתחום, ומעניק תואר ראשון* בניהול עסקי B.Ed, ותעודת הוראה. תכנית הלימודים הייחודית מאפשרת לבוגריה להשתלב כמורים לניהול עסקי מחד, וכיזמים ומנהלים של מיזמים עסקיים חברתיים חינוכיים מאידך.

השיח הכלכלי והעסקי עבר שינויים רבים בשנים האחרונות לאור תהליכי גלובליזציה, שינויי אקלים והתדלדלות משאבי הטבע. זאת ועוד בנוסף לשינויים גלובאליים ומקומיים בתחומי הכלכלה והחברה, כגון: התרחבות האי-שיוויון, העמקת העוני, הדרה חברתית ומשברים כלכליים דוגמת המשבר שהחל בארה"ב ב-2008. המחאות החברתיות שהתעוררו ברחבי העולם בעקבות תהליכים אלו חידדו את הצורך בשינוי בפרדיגמה העסקית 'הקלאסית', העוסקת רק במקסום רווחים כלכליים, לשיח עסקי וכלכלי אחראי המשלב ערכים חברתיים בליבת פעילותו.

לימודי ניהול עסקי – תכנית הלימודים

התכנית המוצעת של לימודי הניהול העסקי-חברתי שמה דגש על חשיבה המשלבת ערכים חברתיים כחלק מההכשרה העסקית והכלכלית כמו גם על יזמות חינוכית וחברתית של הסטודנטים.התוכנית פונה לצעירים, אקטיביסטים, בוגרי תנועות נוער, בעלי תודעה חברתית ותשוקה לחולל שינוי חברתי, המעוניינים להקים ולנהל עסקים חברתיים ולהורות את המקצוע בבתי הספר.

בשנים האחרונות, השיח העסקי עובר שינוי משמעותי ומתרחב לשילוב ערכים חברתיים בתוך תחומי התוכן העסקיים הקלאסיים, כמו גם פיתוח תחומי תוכן חדשים. הקמה וניהול של עסקים חברתיים הפכו לתחום דעת אקדמי הכלול בתוכניות הלימודים של עשרות בתי ספר למנהל עסקים בעולם. קיימים בעולם מספר מודלים מעניינים להכשרה ליזמות עסקית חברתית במסגרות אקדמיות וחוץ אקדמיות. תוכנית הלימודים במסלול קיבלה השראה מבית הספר Knowmads בהולנד ומצטרפת לתנועה עולמית של בתי ספר/ מכללות להכשרת בוגרים שמקדמת לימודי יזמות וניהול עסקי יחד עם פרדיגמות חדשניות בחינוך. המשותף לכולם הוא לימוד ניהול ויזמות למען העולם, על בסיס העיקרון של למידה דרך עשייה.

את הסטודנטים במסלול מלווה סגל הוראה של סמינר הקיבוצים ומרצים אורחים הכולל מומחים לתחום החינוך, היזמות והשיח העסקי-חברתי ומרצים מהמובילים בניהול ובהקמה של עסקים-חברתיים.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:
 

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין