הגלריה לאומנות - קמפוס אומנויות

הגלריה לאומנות - הגלריה תהווה בית לתערוכות סטודנטים לצד אירוח יוצרים ויוצרות בולטים במפת האומנות הישראלית

תערוכה ראשונה: 'גובה פני הים' - דבורה מורג ואסף עזרא
אוצר: יאיר ברק

פתיחה: יום שני 23.10.2017 בשעה 13:00 גלריית הפקולטה לאומנויות, שושנה פרסיץ 3, תל אביב

שעות פתיחה: א׳-ה׳: 10:00-17:00

הפקולטה לאומנויות במכללת סמינר הקיבוצים משיקה את 'הגלריה לאומנות' שתהווה בית לתערוכות סטודנטים/יות ובוגרים/ות של המחלקה לאומנות לצד אירוח יוצרים ויוצרות בולטים בשדה האומנות הישראלית.

הגלריה תוביל קו מובהק והתמקדות בנושאי 'אומנות-חינוך-חברה' על נגזרותיהם : הומאניזם, אקטיביזם חברתי, חינוך לאומנות. 

עוד במסגרת פעילות הגלריה, יתקיימו ימי עיון והעשרה פתוחים לקהל הרחב.

פתיחת התערוכה 'גובה פני הים' המשותפת לאומנים דבורה מורג ואסף עזרא תתקיים ביום שני ה-23.10.2017 בגלריה החדשה השוכנת בפקולטה לאומנויות של סמינר הקיבוצים, רח' שושנה פרסיץ 3 תל-אביב.

תערוכה 'גובה פני הים' שאצר יאיר ברק, הינה מיצב זוגי של האמנית דבורה מורג ושל אסף עזרא, בוגר המחלקה לאומנות של מכללת סמינר הקיבוצים.

התערוכה הזוגית נוצרה במיוחד לחלל הגלריה החדש. הצבת העבודות משמרת את האוטונומיה של כל אחד מגופי העבודות, אך בד בבד מייצרת חוויה מרתקת של דואליות חזותית ורעיונית.

מורג תציג פסלים מבוססים רדי-מייד העשויים משאריות כלי שולחן, מוטיב מרכזי בעבודותיה בשנים האחרונות. פסלי הכלים, מוצבים בחלל הגלריה כאיים פזורים, מייצרים דימוי ארכיפלג ונראים כדימויי רוקוקו שיצאו מדעתם.

עבודותיו של עזרא הן דגמים מוקטנים ומופשטים של גרמי מדרגות יצוקים בטון. עבודתו מנהלת דיאלוג עם הסגנון הברוטליסטי האופייני לאדריכלות שנות ה-60 וה-70 בישראל והופכת לדימוי פואטי ומאגי של טיפוס ושל דרכים ללא מוצא.

גובה פני הים - דבורה מורג ואסף עזרא