האקרספייס

שיתוף פעולה ייחודי בין המחלקה לאמנות במכללת סמינר הקיבוצים עם המסלול למוזיקה אלקטרונית בבי"ס רימון, במסגרתו תוצג תערוכת אמנות וסאונד בפסטיבל יערות מנשה:

'האקרספייס'


שיתוף פעולה ראשוני וייחודי נרקם השנה בין המחלקה לאמנות במכללת סמינר הקיבוצים ותלמידי המסלול למוזיקה אלקטרונית בבי"ס רימון, במסגרתו יציגו הסטודנטים/יות של שנה ב' תערוכת אמנות וסאונד הנקראת "האקרספייס".

התערוכה תוצג בפסטיבל יערות מנשה שמתקיים בין התאריכים 15-17/5 וכוללת מרחב אמנותי מקורי ובו מייצבי אמנות וסאונד, כולם Cite Specific.

האקינג (Hacking) הינו מונח שנטבע כבר בשנות השישים של המאה העשרים והיה תמיד רחוק מאד מהאופן בו הוא מוצג בתרבות הפופולארית. בעוד לנו הוא נתפס כפעולה של פריצת מחשבים בעלת אופי פלילי אינטליגנטי עם נגיעות סקסיות, בעצם פעולת ה'האקינג' היא גילום של תת-תרבות שתמציתה ביצוע כל מניפולציה על דבר קיים, אם זו פעולת שיפור, הטמעה, התערבות וכמובן פריצה. העוסק בהאקינג, הלא הוא ההאקר, אינו לוקח דבר כמובן מאליו, הוא תמיד בודק וחוקר, ואין דבר שיכול להינצל מהתערבותו. 

התערוכה ״האקרספייס״ שואבת את שמה משמם הכולל של מקומות מפגש להאקרים הבאים מדיסציפלינות שונות ועוסקים בפרויקטים שונים. כמו ב'האקרספייס', גם לתערוכה זו חברו סטודנטים מדיסיפלינות שונות; סטודנטים לאמנות ממכללת סמינר הקיבוצים וסטודנטים במסלול למוזיקה אלקטרונית מבית ספר רימון, כדי ליצור עבודות משותפות החוקרות את אסטרטגיית ההאקינג ופעולתה.

העבודות בתערוכה חורגות מהמרחב הדיגיטלי והווירטואלי, שמאפיין פעמים רבות עיסוק מסוג זה, והן גם יוצאות מהמרחב המוגן של הגלריה - אל מרחב הביניים שמציע פסטיבל יערות מנשה. מרחב זמני זה הינו ציבורי אך גם טבעי, כזה שמטבעו מעלה שאלות של התערבות ושינוי, שאלות שהעבודות בתערוכה ממשיכות לשאול, לחדד ולקחת למקומות שונים ומפתיעים.
 

'האקרספייס'   'האקרספייס'

                                                   'האקרספייס'