אוצרות

חדש: הכשרה מעשית ואקדמית תוך שנה אחת

ראש המסלול: ד"ר טל דקל

התכנית ללימודי אוצרות במכללת סמינר הקיבוצים חושפת בפני תלמידיה גישות ודרכי פעולה באוצרות עכשווית. מטרת התכנית להכשיר אנשי מקצוע איכותיים בתחום המחייב יצירתיות, יכולת מחקרית ורעיונית, תפישה ויזואלית, יוזמה, פתיחות, כושר התמודדות עם תחומי עשייה מגוונים, יכולות בין-אישיות וראיית על בין-תחומית. התכנית מעודדת חשיבה ביקורתית וראייה תרבותית רחבה ומהווה מסגרת בה נלמדים ההיבטים התיאורטיים והמעשיים של האוצרות. במהלך הלימודים נבחנות סוגיות רלוונטיות באומנות בינלאומית ומקומית, ונבחן מקומו של האוצר במרחב התרבותי והפיזי של המציאות הישראלית על היבטיה השונים.

לימודי אוצרות בסמינר הקיבוצים מיועדים לבעלי השכלה בתחומי האומנויות והתרבות. אומנים ומעצבים המעוניינים לשלב אוצרות באומנות, מורים ומדריכים לאומנות, רכזי תרבות בקהילה, אספנים ושוחרי אומנות, מעצבי פנים ואדריכלים ופעילים חברתיים.

תכנית הלימודים

קורסים:

  • היסטוריה של חללי תצוגה
  • מפגשי אוצר
  • פיתוח קונספט
  • מחקר וכתיבה לאוצרות
  • סגנונות אוצרות

התנסות מעשית באוצרות
סמסטר הקיץ יוקדש להתנסות מונחית באצירת תערוכה ובהקמתה. הסטודנט/ית יתרגל תכנון כולל של תערוכה תוך גיבוש המקצב, האווירה וה"צבע" הייחודיים לה ומציאת פתרונות במציאות דינמית ומשתנה.

כל סטודנט/ית יוביל תכנון והקמה של תערוכה, דרך פיתוח קונספט, תחקיר אוצרותי, גיבוש גוף העבודות ויצירת קשר עם האמנים המציגים, ניתוח טכני ומציאת פתרונות, מציאת חלל מתאים ודיאלוג עם הממסד הקשור בו, הצבה בחלל ועיצוב התערוכה, כתיבת טקסט לקטלוג, גיוס מקורות מימון, פרסום ויחסי ציבור, ועוד. 

מהלך הלימודים: יום מרוכז בשבוע - ימי שלישי ב 16:00-10:00 

אוצרות

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:
 

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין