שרותי ספריה

 

שירותים בספריה ובמשעול

מערך משאבי המידע והלמידה של מכללת סמינר הקיבוצים כולל את הספרייה ואת משעול (סביבת למידה מתקדמת). מערך זה מציע לבאי המכללה מגוון של משאבי-מידע ושירותי יעץ, ההולמים את התפישה של הלומד העצמאי בעידן המידע.
הספרייה באה לענות על צורכי הסטודנטים והמרצים בתחומי הלמידה, ההוראה והמחקר, וכן על צורכי ההעשרה התרבותית ופיתוח כישורים מתקדמים של אוריינות מידע. אוסף הספרייה מונה כ- 90,000 כותרים בעברית ובאנגלית, וכולל חומרים בתחום מדעי החברה והרוח, מדעי הטבע, מדעים מדויקים, ספורט וחנוך גופני, אומנויות, וכמו כן את מגוון תכניות הלימודים. מספר כתבי העת עומד על כ- 950 בעברית ובאנגלית.
במסגרת הספרייה פועלת מעבדה פדגוגית המרכזת אוסף עשיר של חומרי הוראה ולמידה בכל מקצועות ההוראה ולכל אוכלוסיות היעד מהגיל הרך ועד לחטיבה העליונה ולהכשרת מורים. המעבדה הפדגוגית עוברת בימים אלה למרחב המשאבים במשעול.
במשעול, הממוקם באגף א', נמצאים משאבים בתחומי המולטימדיה, אוסף של חומרי הוראה למידה במרחב משאבי הוראה-למידה ופעילות בתחום עיצוב והפקה של חומרי הוראה בסביבות למידה מתקדמות. שלושת המרחבים כוללים אוספים מגוונים ומאוישים על ידי צוות מיומן, כל אחד בתחומו, התומך ומנחה את המשתמשים באיתור ובביצוע פעילויות, שמטרתן שילוב המשאבים בלמידה ובהוראה, בהתאם לצרכיהם.

הפעילות במשעול היא עפ"י תיאום מראש, ובחודשי הקיץ בלבד.
לתיאום: דפנה לוי בר-אל

03-6901244

שעות הפעילות בספרייה: א-ה 7:30 – 18:45 ; בימי ו' וערבי חג - הספרייה סגורה.

קבלת שירותי ספרייה ומשעול תתאפשר עם הצגת כרטיס בוגר*.
* כל בוגר אשר נרשם למועדון הבוגרים מקבל לביתו כרטיס בוגר של מכללת סמינר הקיבוצים. במידה וברצונכם להגיע לספריה ואין ברשותכם כרטיס בוגר, אנא צרו קשר עם 03-6902310 משרד הדיקנית ו/או 03-6901292 משרד מועדון הבוגרים.  

השאלה בספרייה (קמפוס דרך נמיר)
בבוגרים המעוניינים לשאול ספרים, ניתן לפתוח מנוי פרטי בעלות של 200 ₪ לשנה ולשאול עד  6 ספרים לתקופה של שנה.

ספרית קמפוס אמנויות
הספרית בקמפוס אומנויות מרכזת משאבי מידע בתחומי ההוראה והלמידה שבקמפוס: אמנות, עיצוב, קולנוע, תקשורת וחינוך. האוסף כולל למעלה מ 10,000 כותרים, ובהם ספרים וכתבי עת בעברית ובאנגלית, משאבי מולטימדיה, וכן גישה לספרים, כתבי עת ומאגרי מידע אלקטרוניים.

שעות הפעילות בספריה:
ימים א', ג', ה' : 8:00 – 16:00, ובימים ב', ד' : 8:00 – 16:00. בימי ו' וערגי חג הספריה סגורה.

שירותים נוספים אשר לא יינתנו לבוגרים

  • השאלה בין ספרייתית
  • חיפוש במאגרי מידע צמוד לספרן
  • 'יעץ מרחוק' (שירותי ייעוץ מקוון)

אתר הספרייה ומשעול