בוגרים מטפלים בבוגרים

הסדר מיוחד לבוגרי המכללה: 16 טיפולים בתעריף של 150 ₪ למפגש אצל בוגרי התוכנית בפסיכותרפיה וייעוץ אקזיסטנציאליסטי

מעט על פסיכותרפיה אקזיסטנציאליסטית
הגישה האקזיסטנציאליסטית עוסקת בהבנת דרכם של אנשים בעולם, ובבירור השאלה מהי משמעות המושג "לחיות" עבור כל אחת ואחד מאיתנו.
היא מתמקדת בין השאר בנושאים לא פשוטים עימם אנו נתקלים בחיינו ובכללם: בדידות, איבוד משמעות, בחירות, אובדן, חרדות קיומיות וקשיים אחרים הנובעים מעצם קיומנו בעולם.

מטרת הטיפול היא לסייע לאדם הנתקל באתגרי הקיום לשוב וליטול את מושכות חייו, תוך חיפוש משמעות והתחשבות "בקרקע הקיום" שלנו. כל זאת, תוך הקפדה שלא לשפוט או לקטלג את הצועדים בדרך או את מסלולם.

הגישה קוראת להקשיב לקול הפנימי, האותנטי, הנמצא בתוכנו. קול הקורא לנו לשמוע את האמת שלנו, את האותנטיות, את ההסכמה הפנימית. קול פנימי שכזה, אומר היידגר, אינו רק חלק "מסופר אגו" או "איד". קול זה הוא לא קול המוכתב מבחוץ. זהו קול הבא ממעמקי הנפש של כל אחת ואחד מאיתנו.
הגישה האקזיסטנציאליסטית מציבה את המטפל כמלווה החוקר עם מטופליו את סערות החיים, עד אשר ידעו לצעוד בעצמם אל חופי המבטחים האותנטיים.
בין הדמויות הבולטות בגישה האקזיסטנציאליסטית נמצאים: מרטין בובר, סרן קירקגור, מרטין היידגר, ז'אן פול סארטר, ויקטור פרנקל, ארווין יאלום, אמי ואן דרזן ואחרים.

לרשימת המטפלים לחצו כאן