הסבת אקדמאים תיאטרון

תכנית זו מיועדת להכשרת מורים להוראת תיאטרון לבתי ספר העל יסודיים ובמסגרות לא פורמליות. ההכשרה שמה דגש על רכישת מקצוע ההוראה ועל התנסות בפועל בחטיבות הביניים ובתיכון. ההתנסות המעשית נעשית בליווי אישי צמוד של צוות מקצועי ומיומן.

התכנית מתאימה לבוגרי החוגים לתיאטרון באוניברסיטאות ולבוגרי בתי-ספר למשחק המוכרים על ידי משרד החינוך. בוגרי תואר ראשון בתיאטרון ילמדו בתכנית שבסופה יקבלו תעודת הוראה בתיאטרון. משך התכנית, שנה אחת. בוגרי בתי-ספר למשחק מוכרים ילמדו תכנית שבסופה יקבלו תואר ראשון B.Ed, ותעודת הוראה בתיאטרון. משך התכנית הוא שנתיים.

תנאי הקבלה לבוגרי בתי ספר למשחק כוללים: ראיון אישי, זכאות לתעודת בגרות ישראלית ועמידה במבחן פסיכומטרי והציון המשולב, לפי המקובל במכללה (פרטים נוספים יינתנו בפגישת הייעוץ). לבוגרי בית הספר למשחק של ביה"ס לאמנויות הבמה במכללת סמינר הקיבוצים תקבע תכנית מיוחדת.

התכנית המוצעת כאן מתאימה לבוגרי החוג לתיאטרון. התכנית לבוגרי בתי ספר למשחק תיבנה לכל מועמד באופן אישי. מסגרת הלימודים המוצגת כאן היא המסגרת הרחבה ביותר הנדרשת לקבלת תעודת הוראה. עם זאת, יש להדגיש כי אנו מתאימים את תכנית הלימודים לכל סטודנט באופן אישי. יועץ התכנית ייפגש עם כל מועמד לפני הרשמתו, יראיין אותו ויקבע לו תכנית לימודים, המתאימה לצרכיו ולדרישות משרד החינוך.
משך הלימודים בתכנית זו הוא בין שנה לשנתיים, בהתאם לתואר הראשון של הסטודנט ובהתאם לתכנית הלימודים שתיקבע על-ידי היועץ.

 

 פרק   נושאי לימוד  שעות שנתיות
לימודי השלמה כלי מחשב, סדנת זה"ב, עזרה ראשונה, ביטחון ובטיחות.  מעבר לשעות הלימוד הנדרשות בתכנית
לימודי יסוד לשון  2 ש"ש
לימודי חינוך והוראה קורסי חינוך כגון: פילוסופיה של החינוך, סוציולוגיה של החינוך, פסיכולוגיה, מבוא למחשבת החינוך המיוחד, תיאטרון ביהדות/יהדות, אוריינות מחקר בחינוך. 8 ש"ש
לימודי הוראה
והתנסות מעשית
 דרכי הוראה
התנסות מעשית בבית הספר
6 ש"ש
8 ש"ש
לימודי התמחות * קורסי התמחות כגון: הדרכה בבימוי, דרמטורגיה יישומית, תיאוריות בימוי ומשחק, עיצוב חלל וסאונד, ניתוח מחזות.   26 ש"ש
סה"כ     50 ש"ש


 

* פטור ינתן על סמך לימודים אקדמיים קודמים במוסד מוכר

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין