הסבת אקדמאים התמחות ספרות

בלימודי ההוראה של התמחות ספרות יושם דגש על טיפוח היכולת של הסטודנטים להיות קוראים עצמאיים המסוגלים לשאול שאלות על יצירת ספרות ולקיים עמה דיאלוג פרשני פעיל מתוך עניין אישי והנאה. קריאת ספרות היא דרך להרחבת הזהות של ה"אני" באמצעות ההתוודעות אל ה"אחר". ההיכרות עם יצירות המופת בעולם ובתרבות היהודית והישראלית מעצימה את הרגישות והתובנה למצבים אנושיים מורכבים ורב-משמעיים, ומפתחת רגישות אסתטית והבנה של דרכי המבע הפואטיות הייחודיות ליצירה הספרותית. הוראת הספרות במכללה מדגישה היבטים אלה ונעשית גם באמצעות הוראה בין-תחומית, המשלבת בין ספרות לתחומי אמנות אחרים: אמנות פלסטית, קולנוע, מוסיקה ועוד. שיעורי הספרות מבקשים גם להקנות ראייה היסטורית של הספרות העברית, בד בבד עם התייחסות לתפקידה המיוחד בעיצוב התרבות הלאומית המתחדשת.

תכנית הלימודים במסלול זה מיועדת להכשרת מורים להוראת ספרות בכיתות ז'-י'. תכנית ההכשרה שמה דגש על רכישת מקצוע ההוראה ועל התנסות בפועל בחטיבות הביניים. ההתנסות המעשית נעשית בליווי אישי צמוד של צוות מקצועי ומיומן. התכנית מתאימה במיוחד לבוגרי החוגים ספרות כללית וספרות עברית, אך גם לבוגרי חוגים אחרים.

מסגרת הלימודים המוצגת כאן היא המסגרת הרחבה ביותר הנדרשת לקבלת תעודת הוראה. עם זאת, יש להדגיש כי אנו מתאימים את תכנית הלימודים לכל סטודנט באופן אישי, ונותנים פטורים, בהיקף מסוים, לכל סטודנט, על-פי לימודיו הקודמים. יועץ התכנית ייפגש עם כל מועמד לפני הרשמתו, יראיין אותו ויקבע לו תכנית לימודים המתאימה לצרכיו ולדרישות משרד החינוך. משך הלימודים בתכנית זו הוא בין שנה לשנתיים, בהתאם לתואר הראשון של הסטודנט ובהתאם לתכנית הלימודים שתיקבע על ידי היועץ האקדמי.

פרק נושאי לימוד שעות שנתיות
לימודי יסוד כלי מחשב, זהירות בדרכים, עזרה ראשונה, ביטחון ובטיחות. מעבר לשעות הלימוד הנדרשות בתכנית
לימודי חינוך קורסי חינוך כגון: פילוסופיה של החינוך, לקויות למידה, פסיכולוגיה, לשון עברית. 11 ש"ש
עבודה מעשית התנסות בבית הספר

9 ש"ש

 

דרכי הוראה דרכי הוראה 4 ש"ש
לימודי התמחות קורסי התמחות מגוונים לבחירה בספרות. 26 ש"ש
סה"כ
 
50 ש"ש

הלימודים מקנים: תעודת הוראה בספרות לבתי הספר העל יסודיים.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין