הסבת אקדמאים ביולוגיה לבית הספר העל יסודי

רכזת התוכנית : ד"ר נירית אסף

תכנית הלימודים מיועדת להכשיר מורים להוראת ביולוגיה בבתי ספר על יסודיים (בכיתות  ז'-י'), לפתח את הידע הפרופסיונאלי שלהם ולטפח את זהותם המקצועית.

מערכת החינוך זקוקה למורים רבים בתחום זה. מרבית הבוגרים משתלבים בהוראת מדעים וטכנולוגיה, בפיתוח תכניות לימודים, ובמקצועות קרובים מחוץ למערכת החינוך. התכנית שמה דגש על רכישת מקצוע ההוראה ועל התנסות בפועל בחטיבות ביניים. ההתנסות המעשית נעשית בליווי אישי צמוד של צוות מקצועי ומיומן.

הלימודים בתכנית זו מתנהלים בקבוצות לימוד קטנות, דבר המאפשר הידברות עם המרצים והמדריכים ומתן משוב בזמן אמיתי. נושאי הלימוד מומחשים בעזרת מעבדות המצוידות במיטב הטכנולוגיות. צוות המורים אמון על הקמת אתרי אינטרנט ולמידה שיתופית ברשת. הלימודים משלבים סיורים, מעבדות, למידה מקוונת והתנסות בשיטות מחקר.

התכנית מיועדת בעיקר לבוגרי החוגים ביולוגיה, כימיה, ביוטכנולוגיה ומקצועות מדעי החיים, אך יכולים להשתלב בה גם בוגרי חוגים אקדמיים אחרים. מסגרת הלימודים המוצגת היא המסגרת הרחבה ביותר הנדרשת לקבלת תעודת הוראה. עם זאת, יש להדגיש כי אנו מתאימים את תכנית הלימודים לכל סטודנט באופן אישי. ינתנו פטורים, בהתאם לקרדיט שצבר הסטודנט בלימודיו הקודמים. יועץ אקדמי של התכנית ייפגש עם כל מועמד לפני ההרשמה, יראיין אותו ויקבע לו תוכנית לימודים המתאימה לצרכיו ועל פי דרישות משרד החינוך (תיתכן תכנית השלמות נוספת למועמדים שאין להם רקע אקדמי בתחום המדעים).

משך הלימודים בתכנית זו הוא בין שנה לשנתיים, בהתאם לתואר הראשון של הסטודנט ובהתאם לתוכנית הלימודים שתיקבע על-ידי היועץ.

היקף הלימודים:

פרק נושאי לימוד שעות שנתיות
לימודי יסוד כלי מחשב, זהירות בדרכים, עזרה ראשונה, ביטחון ובטיחות. מעבר לשעות הלימוד הנדרשות בתכנית
לימודי השלמה מתמטיקה, פיזיקה 12 ש"ש
לימודי חינוך לקורסי חינוך כגון: פילוסופיה של החינוך, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, אוריינות מחקר בחינוך ובהוראה.  

דרכי הוראה

ועבודה מעשית

קורסי מתודיקה כגון: גישות בחינוך מדעי טכנולוגי, פיתוח חשיבה בהוראת המדעים, סדנה דידקטית.
התנסות בהוראת המדעים בבית הספר העל-יסודי

6 ש"ש


6 ש"ש

לימודי התמחות קורסי התמחות כגון: ביולוגיה של התא, תורשה, פיזיולוגיה של בע"ח, מיקרוביולוגיה, חסרי חוליות, בעלי חוליות, עולם הצומח. 26 ש"ש
סה"כ   50 שעות

הלימודים מקנים: תעודת הוראה בביולוגיה לבתי הספר העל יסודיים.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

הרשמה אונליין