הכשרת מנחים להבעה באמצעות הקלדה עם אוטיסטים בשיטת יעל כהן

הרשמה אונליין

לימודי תעודה, תכנית חד שנתית
רכזת התוכנית: יעל כהן

התכנית מכשירה אנשי מקצוע לעבודה עם אוטיסטים בהבעה באמצעות הקלדה.
ההכשרה הייחודית היא פרי פיתוחה של יעל כהן, מטפלת בתנועה ובעלת ניסיון רב בעבודה עם ילדים ובוגרים אוטיסטים במסגרות שונות. גישה זו מהווה פריצת דרך ומאפשרת שיח עם אוטיסטים שאינם מדברים (Minimal Verbal)

מטרות
התכנית מקנה כלים ומיומנויות לפיתוח הבעה דרך הקלדה באמצעות התארגנות גופנית ותנועתית, היכרות עם מאפייני השפה המוקלדת, הבנה ודרכי תגובה, פיתוח הבעתי של השפה , ושילוב הורים ואנשי מקצוע בתהליך הטיפולי, תוך חווית לימודים מעשירה ומשמעותית הכוללת התבוננות פנימה, חיפוש אחר השפה האישית ובדיקה מחודשת של האופן בו נחווה העולם האישי, המקצועי.

תכנים מרכזיים בתכנית
מאפייני הקוגניציה באוטיסטים לא מדברים, שכלול ופיתוח התנועה והמודעות הגופנית הדרושה למנחה, דיספרקסיה מוטורית-מאפיינים ומשמעויות, כתיבה יצירתית ,מאפייני השפה הכתובה של אוטיסטים, משמעות הטיפול הרגשי לאוטיסטים לא מדברים ,כלים ומיומנויות בהבעה באמצעות הקלדה, הורים ומשפחה בתהליך הטיפול בהקלדה ועוד.

התכנית מחייבת 80 שעות סטאז'.

למי מיועדת התכנית?
התכנית מיועדת לאנשי חינוך, אנשים ממקצועות הטיפול והמקצועות הפרא רפואיים, בעלי תואר ראשון וכן ידע וניסיון קודם בעבודה עם אוטיסטים .

תהליך קבלה
ראיון קבלה קבוצתי / אישי

תעודה
למסיימים העומדים בכל דרישות התכנית תוענק תעודת מנחה בהבעה באמצעות הקלדה בעבודה עם אוטיסטים, בשיטת יעל כהן, מטעם מכללת סמינר הקיבוצים.  

מתכונת הלימודים
הקורס יתקיים בימי ראשון בין השעות 20:15-16:00.

*תתכן אפשרות להמשך לימודים בשנה שניה בנושא: הנחייה קבוצתית באמצעות הקלדה, הנחיית צוותים במסגרות טיפוליות וחינוכיות בשיטה זו. 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין