תואר שני בטכנולוגיה בחינוך

ראש התכנית: ד"ר דובי וייס 
צוות היגוי: ד"ר דובי וייס, פרופ' חנן יניב, ד"ר מירי שיינפלד, צביה אלגלי 

טכנולוגיה בחינוך הינה דיסציפלינה אקדמית העוסקת בתרגום ידע תיאורטי של תהליכי הוראה ולמידה, למודלים ולאסטרטגיות המעצבים תהליכים אלה במערכות חינוך והדרכה בסביבות עתירות מידע וטכנולוגיה. טכנולוגיה בחינוך מציעה דרכים שיטתיות של עיצוב, פיתוח והערכה של התהליך הכולל של הוראה ולמידה בסביבות טכנולוגיות, על סמך יעדים ומטרות מוגדרים וספציפיים, בהתבסס על מחקר ותיאוריה לגבי למידה ותקשורת. הטכנולוגיה בחינוך עושה זאת באמצעות פיתוח מודלים ואסטרטגיות הוראתיות שנועדו להציע פתרונות אפקטיביים המתאימים למגוון של מצבים הוראתיים. המפתחים של תכניות הלימודים על פי מודלים ואסטרטגיות אלה הם מעצבי ההוראה, דהיינו: מעצב ההוראה או הטכנולוג החינוכי, או הפדגוג הדיגיטלי הוא בעל המקצוע שאמור לתכנן, לפתח ולבחון דרכי הוראה חדשות וליישם שיטות מתקדמות בשילוב מושכל של טכנולוגיות חדישות במערכות החינוך וההדרכה.

ייחודה של התכנית
התכנית החדשה "טכנולוגיה בחינוך" הינה תכנית לימודים ייחודית העונה על הצורך הקיים במערכת החינוך במובילים חינוכיים, משכילים וערכיים, התורמים להשבחה משמעותית של תהליכי הוראה ולמידה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.
התכנית "טכנולוגיה בחינוך" מעמיקה ידע, מרחיבה השכלה בתחומי האוריינות הטכנולוגית ומקנה חשיבה מעמיקה לגבי שימוש בטכנולוגיות חינוכיות מגוונות וחדישות, בזיקה לדרכי הוראה חדשניות המתאימות למאה ה- 21.

חדש! מיקוד בטכנולוגיות סיוע בחינוך המיוחד - התכנית כוללת גם מענה ממוקד עבור מורים ומטפלים פרא-רפואיים שעובדים עם החינוך המיוחד ועם לקויות למידה. סטודנטים אלו יוכלו להעשיר את הידע שלהם בתחום טכנולוגיות סיוע לתלמידים עם צרכים ייחודים ולערוך את עבודת הגמר בתחום זה עם מנחים המומחים בתחומי לקויות למידה וחינוך מיוחד (הפרעות התנהגות, אוטיזם, שיתוק מוחין ועוד).

יעדים
יעדי התכנית הם להביא להתפתחות מקצועית של מורים המעוניינים לתכנן, לפתח ולקדם תכניות לימודים בשילוב מושכל של טכנולוגיות מתקדמות, ולהוביל תהליכים של שינוי והטמעה של טכנולוגיות במערכות חינוך והדרכה. התכנית תכשיר את תלמידיה להיות מעצבי הוראה, פדגוגים דיגיטליים, בסביבות עתירות מידע וטכנולוגיה ותקנה להם ידע ומיומנויות לשמש כמובילים תהליכי הטמעת טכנולוגיות חינוכיות במערכות חינוך והדרכה וכיועצים לפיתוח ולקידום ההוראה והלמידה בסביבות עתירות מידע וטכנולוגיה.
בתכנית יושם דגש על סביבות למידה עתירות טכנולוגיה, בשני היבטים: האחד יעסוק בעיצוב מערכות הוראה ולמידה, והשני בהובלה והטמעה של שינויים.

קידום אישי
בוגרי התכנית יוכלו:

  • לבצע את עבודתם בהוראה ובהדרכה בתחומים הדיסציפלינאריים שלהם הוכשרו תוך שילוב ויישום טכנולוגיות חדשות ומיומנויות שרכשו בתכנית זו לתואר שני, הן בתכנון הלמידה וההוראה והן בשילוב פדגוגי-דידקטי. 
  • למלא תפקיד של פדגוגים דיגיטליים, של מובילי טכנולוגיה במערכות חינוך והדרכה האחראים לשימוש מושכל בטכנולוגיות מידע מתוקשבות ולהטמעתן בתכנון וביישום ההוראה והלמידה בכל תחומי הלימוד הן בהיבט הפדגוגי-מתודי והן בהיבט הניהולי ארגוני. 
  • לשמש כיועצים למערכת החינוך ולמערכות פיתוח והדרכה בתחומי תכנון, פיתוח ועיצוב תכניות לימודים והדרכה המתקיימות בסביבות למידה עתירות מידע וטכנולוגיה.
  • להוביל את מהפכת התקשוב בתחום החינוך המיוחד

* על כל סטודנט בתכנית להשתמש במחשב האישי שלו במהלך השעורים

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין