הוראה וחינוך

מתוך הסרט סביר לניח- בימוי צליל תמים

חינוך | הדרכה | הפקת תוכן לטכנולוגיות למידה חדשות | מעורבות חברתית

תפיסת עולם
ייחודו של בית הספר בשילוב תחומי התקשורת עם הקולנוע ולימודים מעשיים לצד עיוניים מאפשרים לו להצמיח בוגרים שהם יוצרים מקצועיים בעלי ידע ויכולות מגוונות. אנו בבית הספר מאמינים כי תפקידם של הבוגרים שהוא מצמיח הוא גם בטיפוח היצירה בקרב הדור הבא. לשם כך בית הספר מכשיר את הסטודנטים להפוך למורים - יוצרים שמשתלבים במגמות הקולנוע  בבתי הספר ובחינוך הלא פורמאלי.
לימודי ההוראה ובסופם תעודת ההוראה שמתווספת לתואר מזמנים לבוגרינו אפשרויות תעסוקה מגוונות, מחזקים את יכולתם של הבוגרים להמשיך ליצור בתחומים אותם למדו עם בטחון כלכלי ותעסוקתי בתחומי ההוראה והחינוך.

בנוסף, בשנים האחרונות יותר ויותר מבוגרי בית הספר בוחרים להשתלב בתעשיות נלוות לתחומי החינוך וההוראה בארץ כמפיקי תוכן לימודי לטכנולוגיות למידה חדשות, בתפקידי הדרכה בארגונים מסחריים ובתחום הטיפול באמצעות מדיה.

מהלך הלימודים
לימודי החינוך נלמדים לצד מקצעות התקשורת והקולנוע החל מהשנה הראשונה במשך שלוש שנים. השנה הראשונה מוקדשת למבואות ויסודות של התחום. קורסים לדוגמא: מבוא לפילוסופיה, מבוא לסוציולוגיה, פסיכולוגיה. בנוסף החל מהשנה הראשונה לומדים הסטודנטים עקרונות וטכניקות של בניית מערכי שיעור ועמידה מול כיתה.

בשנה השנייה מעמיקים הסטודנטים בתפיסות שמעצבות את תחום החינוך וההוראה בישראל. בשנה זו יוצאים הסטודנטים כבר לצפייה והתנסות ראשונית בהוראה מול כיתה במגמות הקולנוע והתקשורת ברחבי תל אביב. התנסות זו בשטח מבוצעת על ידי מדריכים פדגוגיים בעלי ניסיון בהוראה ושהוכשרו לאמן את הסטודנטים בתחום.

בשנה השלישית ממשיכים הסטודנטים את ההתנסות בשדה החינוכי ובוחרים להשתלב במגמות שתואמות את מקצעות הכשרתם. כך למשל ישנם סטודנטים שמעדיפים ללמד בתחומים העיוניים של התקשורת והקולנוע בעוד אחרים מעדיפים להתמקד במקצועות המעשיים. לצד ההתנסות לומדים הסטודנטים שיטות הוראה חדשניות ומתקדמות ועוסקים בפיתוח תוכן מקורי לסביבות הוראה טכנולוגיות.

השנה הרביעית מוקדשת לסטאז' בהוראה. הסטאז' הוא בחירה והבוחרים בו מקבלים עבורו שכר הוראה. סטודנטים שמסיימים סטאז' מקבלים בנוסף לתעודת ההוראה רישיון הוראה ממשרד החינוך.  ניתן להשלים סטאז' בהוראה גם לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר ותעודת ההוראה.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין