מסלול בימוי והפקה – לימודי קולנוע

מתוך סרטה של מרינה גורביץ, צלם גיל מדלסי
מתוך סרטה של מרינה גורביץ, צלם גיל מדלסי

הפקה | בימוי | תסריטאות | צילום
עריכה | אנימציה | פס קול | מקצועות סט

תפיסת עולם
הקולנוע נתפס במאה ה-21 כאמנות המשמעותית והמשפיעה מבחינה תרבותית וחברתית על בני האדם. איכויותיו האסתטיות, הסיפוריות והטכנולוגיות של הקולנוע מעצבות את תמונות המחשבה של בני האדם ומעשירות את היכרותם עם העולם. להיות יוצר קולנוע משמעותו הבנה עמוקה בחוויות האנושיות המשותפות והיכולת לעצב ולהשפיע עליהן. ערוץ בימוי והפקה נועד לאלו אשר רואים עצמם יוצרי קולנוע וטלוויזיה. תכנית הלימודים מכשירה באופן שיטתי ומתודי את יכולותיו של הסטודנטים בשלבי העשייה השונים: הפקה, תסריטאות, בימוי, צילום, עריכה עד הפיכתם ליוצרים רגישים מקצועיים וייחודיים. דגש ניתן על מקצוענות בתחומים השונים שנלמדים באופן יסודי בכל אחד מהשנים באמצעות פרויקטים אישיים וקבוצתיים, זאת לצד טיפוח יכולותיו וביטוייו האישיים של כל סטודנט כפי שהם מתגלים במהלך הלימודים.

לימודים משולבים לתואר בתקשורת, קולנוע וחינוך

ערוץ הלימודים בבימוי והפקה משולב בתואר לתקשורת וקולנוע וחינוך וכולל התנסות והכשרה מעמיקה במקצועות המעשיים והעיוניים. תכנית הלימודים היא היחידה בארץ שמעניקה תואר משולב בתחומי התקשורת, הקולנוע והחינוך והיא מורכבת מרכישת מיומנויות בטכניקות מבע מתקדמות, פיתוח יכולות נרטיביות, סיפוריות ועיצוביות לצד לימודי תאוריה והיסטוריה של האמנות, הקולנוע והתקשורת. הלימודים מתקיימים כהרצאות, שיעורים מתוקשבים ומפגשי חונכות מודרכים שנלמדים על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם. תחומי הלימודים המעשיים נלמדים בקבוצות קטנות.

מהלך הלימודים
בשנה השנייה יפתח כל תלמיד בערוץ שני פרויקטים: תיעודי ועלילתי ויהיה שותף להפקות חבריו. פרויקט סוף השנה התיעודי יהיה סרט מקום והתבוננות, פרויקט סוף שנה עלילתי סרט לוקיישן בדגש על פיתוח תסריט עם דיאלוג עבודת בימוי השחקנים וסגנון אישי.
בשנה השלישית ייחשף הסטודנט לשיטות עבודה מתקדמות בתחומי הבימוי, הצילום וההפקה באמצעות קורסים של קולנוע ניסיוני, סדנאות ארט, ע. במאי. במקביל יפתח כל סטודנט סרט תיעודי ארוך וישתתף בהפקתם של הסרטים שאושרו כבמאי, מפיק, צלם ועורך. בסמסטר השני בשנה זו יתחיל כל סטודנט בפיתוח סרט גמר לשנה הרביעית.
שנת הלימודים הרביעית מוקדשת לעבודה על סרט הגמר בשלביה השונים. העבודה על סרט הגמר מתבצעת בסדנאות ייעודיות ובליווי של חונכים, מנחים אישיים ואנשי מקצוע. במקביל בשנה זו ישלים הסטודנט את חובותיו האקדמיים השוטפים.

קורסי בחירה
בכל אחת מהשנים יבחר הסטודנט קורסי בחירה משותפים מהערוצים השונים. מטרת קורסי הבחירה לחשוף את הסטודנטים לשדות רב תחומיים שיעשירו וירחיבו את השכלתם המקצועית והאינטלקטואלית. בנוסף קורסי הבחירה משמשים מצע להיכרות של סטודנטים מתחומים שונים ופיתוח של יוזמות רב תחומיות משותפות. בין קורסי הבחירה: אפטר אפקט, עיצוב פס קול, חדר כותבים, עריכה והגשת מוזיקה, יחסי ציבור ודוברות ועוד.
 

ערן כהן ואיתי אברמוביץ, בוגרים של בית הספר לתקשורת וקולנוע בפקולטה לאמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים. בעלים של בית הפקות גרסת הבמאי.

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין