לימודי תקשורת וקולנוע לתואר ראשון

ראש בית הספר- מאיר ראובני

לימודי תקשורת וקולנוע לקראת תואר "בוגר בהוראה" B.Ed. ותעודת הוראה.
בית הספר לתקשורת וקולנוע בפקולטה לאומנויות של מכללת סמינר הקיבוצים, הוא החוג האקדמי היחיד בארץ שמעניק תואר משותף בתקשורת וקולנוע וכן תעודת הוראה לבתי ספר העל - יסודיים בשני התחומים. תכנית הלימודים בחוג נועדה להכשיר ולטפח יוצרי קולנוע וטלוויזיה, כותבים ואנשי מדיה מקצועיים שישתלבו בנוסף בשדה החינוכי.

בימוי והפקה

בימוי והפקה

כתיבה ומדיה

תחום כתיבה ומדיה

תכנית הלימודים לתואר ראשון בתקשורת וקולנוע

תכנית הלימודים היא רב תחומית וגובשה על סמך ההכרה כי בין לימודי תקשורת, וקולנוע מתקיימת זיקה טבעית. הלימודים הם בקבוצות קטנות וכוללים התנסות והכשרה מעמיקה במקצועות המעשיים והעיוניים של לימודי התקשורת הקולנוע והמדיה.

ערן כהן ואיתי אברמוביץ, בוגרים של בית הספר לתקשורת וקולנוע בפקולטה לאמנויות של מכללת סמינר הקיבוצים. בעלים של בית הפקות גרסת הבמאי.
 

מהלך הלימודים המעשיים

שנת הלימודים הראשונה מוקדשת לבניית תשתית חשיבתית ומעשית בתחומי הקולנוע והמדיה. בין היתר נלמדים: תסריטאות, בימוי עלילתי, צילום, עריכה, בימוי אולפן טלוויזיה, יסודות הרדיו, יסודות הכתיבה העיתונאית ועוד. הדגש על לימודי הפרקטיקה ניתן במקביל ללימודי מבואות בהיסטוריה ותאוריה של הקולנוע, האמנות והתקשורת.
החל משנת הלימודים השנייה התכנית מציעה לסטודנטים בחירה בערוץ לימודים מעשי: בימוי והפקה, כתיבה ומדיה.
בנוסף יוכלו הסטודנטים לבחור קורסים וסדנאות מהערוצים השונים. קורסי הבחירה לדוגמא: חדר כותבים, סדנת קמפיין, אפטר אפקט, עיצוב פס קול, עריכה והגשת מוזיקה ברדיו, כתיבה קומית. ההתמקדות בערוץ מרכזי לצד לימודי בחירה רב תחומיים בתחומים המעשיים והעיוניים מגוונים ומעשירים את תכנית הלימודים.


סדנאות ופרויקט הגמר

תכנית הלימודים מדגישה בכל שנה, בכל אחד, מהערוצים פרויקט מרכזי אישי או קבוצתי שירכיב את תיק העבודות של הסטודנט. פרויקטי הגמר מגוונים ומתפרסים על כל תחומי הקולנוע, האמנות והמדיה והם כוללים סרטי גמר תיעודיים ועלילתיים, כתיבה במגזינים עיתונאים, שידור בתחנת הרדיו ופיתוח למדיה השונים (טלוויזיה, אינטרנט, סלולר וניו - מדיה). תוצרי בית הספר זוכים לשיתוף פעולה עם תעשיות התקשורת וקולנוע הרלוונטיות להם ומופצים ומייצגים את בית הספר בפסטיבלים, וערוצים משדרים. אישור פרויקט גמר מאושר על ידי ועדות בית הספר ואינו מותנה בהכרח בערוץ הלימודים בו בחר הסטודנט להשתלב.
צוות בית הספר והמכללה פועלים כדי לטפח ולפתח את ייחודו של כל תלמיד ותלמידה בבית הספר ורואים עצמם שותפים להצלחתם וצמיחתם.


ציוד, מתקנים ותקציב

בבית הספר לתקשורת וקולנוע שבפקולטה לאמנויות אולפן טלוויזיה, אולפני רדיו, מעבדות מדיה, חדרי עריכה, סאונד ועיבוד תמונה מתקדמים. בית הספר מספק לתלמידיו את כל סוגי הציוד המקצועי הדרוש להם ללימודיהם. ציוד הצילום, הסאונד, הגריפ, התאורה וכו' הוא בתקן תעשייתי העדכני ביותר.
בנוסף, בית הספר תומך כספית בהפקות המאושרות כל שנה.


פעילויות משלימות לתכנית הלימודים

בית הספר לתקשורת וקולנוע מקיים במשך השנה לצד השיעורים והסדנאות אירועים מגוונים הרצאות אורח, הקרנות סרטים, תערוכות, פסטיבל סרטים, סדנאות אמן וכנסים בהם נוטלים חלק תלמידי בית הספר וסגל המרצים בתכנית

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מחלקת הרישום

א' - ה' 8:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין