תואר ראשון בחינוך עם התמחות במקרא ותרבות ישראל

ראש החוג: ד"ר חיים חיון

אִם-יֵשׁ אֶת-נַפְשְׁךָ לָדַעַת אֶת-הַמַּעְיָן

מִמֶּנּוּ שָׁאֲבוּ אַחֶיךָ... תַּעֲצוּמוֹת נָפֶשׁ,

...כִּי רַגְלְךָ עַל-מִפְתַּן בֵּית חַיֵּינוּ תִּדְרֹךְ,

וְעֵינְךָ תִרְאֶה אוֹצַר נִשְׁמָתֵנוּ

(חיים נחמן ביאליק)

אם יש את נפשכם להיות בני בית בתרבותכם ולא לדור בה כזרים; אם תאבו דעת את הספר, ספר הספרים, כי רגלכם על מפתן בית חוגנו תדרוך. הספר שבלעדיו תהיה תרבות העולם על רוחה והגותה וספרותה חסרה ודלה עד מאוד, מונח דווקא במולדתו בקרן זווית ודוברי שפתו השליכוהו מעליהם.
הלימודים בחוג מבקשים לצייר בפני הלומדים תמונה רחבה, עמוקה וחיה של תרבותנו על רבדיה וקולותיה המגוונים. הלימודים הינם שייט בים הגדול של הספרות היהודית, אם ברוגע גליו ואם בין משבריו ונחשוליו. דגש מיוחד מושם על לימוד המקרא ומסביב לו לווינים - ספרות המדרש והאגדה, הקבלה, החסידות, הפילוסופיה העתיקה והמחשבה היהודית בת זמננו. אנו מזמינים אתכם, אנשי הרוח והמעש החינוכי, למסע חדש ישן, עתיק ורענן, למפגש יצירתי סביב היצירה. אנו מזמינים אתכם להיות לומדיה ומוריה של תרבות ישראל.

המסגרת הלימודית בחוג כוללת:

  • קורסי מבוא במקרא ובתרבות ישראל.
  • קורסי בחירה מגוונים העוסקים במקרא ובעולם הרחב של תרבות ישראל – ספרות חז"ל, פילוסופיה יהודית, קבלה, חסידות, חגי ישראל, פרשת השבוע ועוד.
  • קורסים שעיקרם הוראת המקצוע ואשר עוסקים בהיבטים הפדגוגיים והדידקטיים של הוראת המקרא. קורסים אלו משלבים לימוד סדנאי והתנסות מעשית בהוראה בבית הספר היסודי או העל-יסודי.

התמחות מקרא ותרבות ישראל לבית הספר היסודי נלמדת במכללה במסגרת המחלקות הבאות: 

התמחות מקרא ותרבות ישראל לבית הספר העל-יסודי נלמדת במכללה במסגרת המחלקות הבאות: 

 

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין