תכנית הכשרה במדעי הרוח בדגש עיוני תרבותי

ראש המחלקה: ד"ר איתן גינזברג

מטרתה של תכנית הלימודים בדגש עיוני-תרבותי היא להכשיר מחנכים ומחנכות רחבי השכלה, בעלי תפיסה תרבותית מגובשת וגישה אינטלקטואלית חופשית וביקורתית בתחומי הדעת המרכזיים של מדעי הרוח והחברה. סטודנטים שירשמו לתכנית יבחרו בשתיים מתוך ארבע ההתמחויות המוצעות:

הלומדים יוכשרו להוראה בבתי הספר העל יסודיים (כיתות ז' - י') תוך שהם זוכים בתואר ראשון בחינוך (Bed.), בתעודת הוראה (בשתי התמחויות) וברישיון הוראה. משך הלימודים עומד על 4 שנים (שלוש שנים בתכנית המצטיינים).

הלימודים יתקיימו ברמה אקדמית גבוהה. במהלכם יחשפו הלומדים לרעיונות, לשאלות עומק ולקשרים בין-תחומיים, שיסייעו להם לגבש את השקפת עולמם החברתית והתרבותית. ייחודיות התכנית היא במגוון הגדול של קורסי הבחירה המוצעים לסטודנט: מתחומי התיאטרון, המוסיקה, האמנויות, הפסיכולוגיה, האנגלית, החינוך המיוחד, התנועה, החינוך הדמוקרטי והאנתרופוסופיה. דגש מיוחד יושם בתכנית זו על קריאת ספרות עיון וספרות יפה, במטרה להפוך את הלימודים למקור של הנאה ולמנוף רכישתה של השכלה במובניה הרחבים ביותר.

הבוחרים בנתיב לימודים זה יוכלו לעצב את תכנית הלימודים השנתית והרב-שנתית שלהם באופן אישי לחלוטין ובלוח זמנים גמיש, התואם את נטיותיהם הלימודיות ואת צרכיהם האישיים. קבוצת הלומדים תתכנס לאורך כל תקופת הלימודים למפגש ערב פרלמנטרי שבועי ייחודי, הקרוי "מפגש תרבות", והמהווה קורס בפני עצמו. לאחר ארוחת ערב קלה, תנהל הקבוצה שיחות "הייד פארק" פתוחות בענייני השעה והיום, מפגשים עם אנשי רוח ותרבות, מפגשים עם עולמם הפנימי התרבותי של הלומדים, צפייה בסרטי איכות ושיחות על ספרים, מחזות ושירה. מעת לעת תצא הקבוצה לצפייה משותפת בהצגות תיאטרון ומופעי מוסיקה רפרטואריים נבחרים, לסיורי יום או לילה עירוניים ולטיולי עניין ברחבי הארץ. מדי שנה יתקיים קורס ייחודי "נודד", שמחוץ לחלל הכיתה, שיעוצב בשיתוף הסטודנטים ומתוך תחומי העניין שלהם.

הלומדים בתכנית הכשרה ייחודית זו ייבחרו מנשים וגברים בכל הגילים בעלי נתוני קבלה. אנשים אוהבי ספר, שיחה ותרבות, בעלי מוטיבציה לימודית גבוהה, אהבת הילד ורצון לעסוק בחינוך. קבוצה זו תלווה לאורך כל שנותיה במכללה על ידי חונך מיוחד שיסייע לכל אחד ואחת מן הסטודנטים לעצב את מערכת הלימודים האישית שלו ולהתאימה לצרכיו ושאיפותיו, וכן לסייע בהתמודדות עם קשיים אישיים ומקצועיים ככל שיתגלו.

התכנית העיונית תרבותית מקבלת תלמידים בשני מועדים: 

  • מועד סתיו (אוקטובר)
  • מועד אביב (פברואר)

ניתן להכיר בלימודים קודמים בתחומי הרוח, החברה והחינוך, שנלמדו במוסדות אקדמיים מוכרים.

לקבלת מידע נוסף, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם:

* שדות חובה מסומנים בכוכבית

מרכז ייעוץ ורישום
א'-ה' 08:00 - 17:00

03-6901200
הרשמה אונליין