גוף ונפש

 
 • Aimee Mullins and her 12 pairs of legs
  איימי מולינס אצנית ושיאנית אולימפיאדת הנכים היא גם דוגמנית, שחקנית, עו"ד ושותפה בעיצוב הדור הבא של פרוטזות. בהרצאה מ2009 איימי מספרת על 12 זוגות הרגלים המדהימות ישיש לה ואת 'כוחות העל' שהם מעניקים לה: מהירות, יופי וגם אפשרות לקבוע את הגובה שלה. ועוד על מה ההגדרה לנכה וכיצד לכולנו יש איזה שהיא נכות. כיצד אפשר להגדיר ולבנות את הגוף מחדש. וכיצד עבור כולנו, השמים הם הגבול.
   
 • הסיפור המדהים של פסקל ברקוביץ- נצחון הרוח על הגוף
  פסקל ברקוביץ' איבדה את רגליה כשנדרסה על ידי רכבת, כמו כן היא גם רוכבת אופני היד החזקה בישראל ומתאמנת בקבוצת האופניים 500 וואט בהדרכתו של אילן אולמן, אחת הקבוצות החזקות בארץ.
  "הספורט הוא הביטוי שלי. באותה מידה זה היה יכול להיות ציור או פיזיקה. חשוב לי להראות לאנשים, שספורטאי נכה הוא ספורטאי לכל דבר". אלופת מקצה אופני היד של מרתון ת"א, מאמינה: "אעמוד על הפודיום בלונדון"
   
 • How it feel to have a stroke
  חוקרת מבנה העצבים (Neuroanatomist), ג'יל טילור בולט, הייתה הזדמנות נדירה להבין מה קורה למוח האדם בעת שבץ וכזו שמעטים היו מייחלים לה. בוקר אחד היא הבינה שהיא עוברת שבץ ובעוד היא חווה כיצב תפקודי המוח 'עוזבים' אותה אחד אחרי השני – היה לה הזדמנות מרתקת לחקור ולהבין מה בדיוק קורה. הרצאה מרתקת על כיצד המוח שלנו מגדיר אותנו ומחבר אותנו אחד לשני ולעולם.